Dni otwarte w ZSCKR w Jabłoniu - Wycieczka klas VI - VIII 21.03.2024r

Dni otwarte szkoły są świetną okazją do zapoznania się z różnymi ścieżkami kariery i możliwościami edukacyjnymi. Zwiedzanie szkoły i poznawanie nauczycieli mogą pomóc uczniom lepiej zrozumieć, jakie opcje mają do wyboru po zakończeniu nauki w szkole podstawowej. Jest to istotna część doradztwa zawodowego, która pomaga młodym ludziom podjąć świadomą decyzję dotyczącą swojej przyszłości zawodowej. Nasi uczniowie wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Marciszewską oraz nauczycielem Panią Martyną Furman odwiedzili Dni otwarte szkoły są świetną okazją do zapoznania się z różnymi ścieżkami kariery i możliwościami edukacyjnymi. Zwiedzanie szkoły i poznawanie nauczycieli mogą pomóc uczniom lepiej zrozumieć, jakie opcje mają do wyboru po zakończeniu nauki w szkole podstawowej. Jest to istotna część doradztwa zawodowego, która pomaga młodym ludziom podjąć świadomą decyzję dotyczącą swojej przyszłości zawodowej. Nasi uczniowie wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Marciszewską oraz nauczycielem Panią Martyną Furman odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu. Uczniowie zostali zapoznani z kierunkami kształcenia, bazą lokalną i dydaktyczną szkoły. Mieli okazję obejrzeć maszyny rolnicze, sprzęt i urządzenia, które służą do praktycznej nauki zawodu. Chętni pod okiem instruktora skorzystali z jazdy próbnej maszyną rolniczą. Uczestniczyli także w pokazach artystycznych i kulinarnych. Placówka zapewniła wszystkim uczestnikom gorące posiłki.
Życzliwość, serdeczność i otwartość gospodarzy wydarzenia oraz ciekawa i bogata oferta dydaktyczna skłoniła naszych uczniów do rozważań na temat kontynuacji edukacji w ZSCKR. To był bardzo udany wyjazd. Uczniowie zostali zapoznani z kierunkami kształcenia, bazą lokalną i dydaktyczną szkoły. Mieli okazję obejrzeć maszyny rolnicze, sprzęt i urządzenia, które służą do praktycznej nauki zawodu. Chętni pod okiem instruktora skorzystali z jazdy próbnej maszyną rolniczą. Uczestniczyli także w pokazach artystycznych i kulinarnych. Placówka zapewniła wszystkim uczestnikom gorące posiłki.