Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w oddziale predszkolnym

Dzisiaj w naszym przedszkolu było BAJECZNIE, a to za sprawą Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek,  który przypadł w tym roku 5 listopada w niedzielę. W związku z tym uczciliśmy ten dzień porcją wspaniałej zabawy w poniedziałkowy poranek. Przedszkolaki poznały bajki, które chętnie oglądali w dzieciństwie ich rodzice, tj. "Bolek i Lolek" czy "Reksio". Ponadto przedszkolaki doskonaliły swoją spostrzegawczość dopasowując cienie do postaci z bajek, układały rozsypanki z ulubionymi bohaterami, jak i również doprowadzały różne postacie do celu po przez skomplikowane labirynty. W tym dniu również wspólnie czytaliśmy bajki . Były też tańce w maskach ulubionych bohaterów. Zatem możemy uznać, że nasze przedszkolaki to prawdziwi znawcy bajek, dlatego też każdy uczestnik na zakończenie dnia otrzymał zasłużony dyplom.